Bireysel

Albaraka World Platinum Card
Albaraka World Platinum Card
Albaraka World Platinum Card
Albaraka World Platinum Card

Albaraka World Platinum Kart’ınız ile 200 000’e yakın World Üye İşyeri ağında Worldpuan ve taksit imkânlarından yararlanabilir, size özel kampanyalardan, ayrıcalıklı ek hizmetlere kadar hayatınızı kolaylaştıran ve zenginleştiren birçok ayrıcalığa sahip olursunuz.

Albaraka Worldcard ile yapacağınız tüm alışverişlerinizden Worldpuan kazanır, kazandığınız Worldpuan'larınızı “para” yerine kullanarak gönlünüzce alışveriş yapabilirsiniz.

Albaraka World Platinum Card
Özellikler
Diğer
Albaraka World Platinum Card
Özellikler
 • Harcamalarınızın detayını, kazandığınız Worldpuan ve ödüllerinizi, ödemeniz gereken tutarı gösteren detaylı hesap bildirim cetveliniz (ekstreniz), her ay belirttiğiniz adresinize gönderilir. Eğer dilerseniz, hesap bildirim cetveliniz, bildireceğiniz faks numarasına ya da e-mail adresine her ay düzenli olarak gönderilecektir.
 • alBaraka Platinum kart müşterilerimiz kendilerine özel olarak tahsis edilmiş 0216 666 0 444 numaralı Çağrı Merkezi numarasını arayarak, özel müşteri temsilcileriyle görüşüp, kendilerine özel ayrıcalıklı hizmetlerden faydalanabilir.
 • alBaraka Platinum Kart sahiplerimiz İstanbul Atatürk Havaalanı TAV Primeclass İç ve Dış Hatlar Lounge hizmetinden ücretsiz olarak yararlanabilecektir. alBaraka Platinum Kart sahiplerinin yolculuk esnasında beraber oldukları yakınları da İstanbul Atatürk Havaalanı TAV Primeclass İç ve Dış Hatlar Lounge indirimli olarak yararlanabilirler.
 • alBaraka Platinum Kart sahibi müşterilerimiz, anlaşma sağladığımız Asistans hizmet firması aracılığıyla Yol Yardım Hizmetleri (araç çekici, indirimli lüks araç kiralama, araç bilgi hattı, VIP şoför), Konut Yardım Hizmetleri (çilingir, profesyonel ev desteği, elektrik ve dahili su tesisatı tamiri, cam değişimi, konut bilgi hattı), Seyahat Yardım Hizmetleri (indirimli havaalanı transferi, profesyonel sürücü temini), Medikal Yardım Hizmetleri (tıbbi danışmanlık, eve doktor ve hemşire gönderilmesi, check-up organizasyonu, acil ilaç gönderme organizasyonu, indirimli medikal hizmetleri) bir çok ayrıcalıklı hizmetten yararlanabilecektir.

Size özel ayrıcalıklı hizmetlerimizle ilgili ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Diğer

Kredi Kartı Şifre Alma İşlemleri

 

Master/Visa Kredi kartı şifrenizi belirlemek için aşağıdaki kanallarımızı kullanabilirsiniz.

 

Telefon Bankacılığı

 • 0216 666 0 444 Albaraka Türk Özel Bankacılık Hattını arayın.
 • Size özel olarak atanmış Müşteri Temsilciniz şifre belirleme ve diğer tüm hizmetlerimiz hakkında ayrıntılı bilgi alın.

 

İnternet Bankacılığı

 • Müşteri No ve Şifrenizi girin.
 • Şifre Tanımlamaları menüsüne girin.
 • Kredi Kartı Şifre Değiştirme menüsünü seçin ve şifrenizi belirleyin.
  Şifre (PIN) aktivasyonu için;
  Belirlemiş olduğunuz şifrenin kartınıza yüklenebilmesi için kartınızı Chip&PIN logosu gördüğünüz ATM´lerde bir defa kullanabilirsiniz, ya da kartınızla yaptığınız ilk alışveriş işleminde şifreniz kartınıza yüklenecektir.
  Ancak bu nedenle ilk işleminiz red cevabı olacaktır. İşlem tekrar denendiğinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilecektir.

 

Not: Şifrenizi Albaraka Türk ATM'lerinden ve Chip&PIN logosu gördüğünüz bütün ATM'lerden kolayca değiştirebilirsiniz.

 

Chip&PIN Uygulaması  

Albaraka Türk Master/Visa Kredi Kartıyla şimdi güvenli alış-veriş zamanı.

Albaraka Türk Master/Visa Kredi Kartı chip uygulamasıyla işlemlerinizi şifre girerek güvenli bir şekilde yapacaksınız. Kartınızın kopyalanma ve başkaları tarafından kullanılma riskini en aza indiren chip&PIN sisteminden yararlanmak için kartınızın şifresini 444 5 666 Alo Albaraka Türk'ü arayarak hemen alabilirsiniz.

Chip&PIN hakkında detaylı bilgi için tıklayınız. 

Hesap Bildirim Cetveli ve Kredi Kartı Kullanımıyla İlgili Açıklamalar

Hesap Kesim Tarihi (*): Kredi kartı hesabınızın kesildiği tarihi göstermektedir. Hesap kesimleri aylık olarak ve her ayın aynı gününde yapılmaktadır.

 

Son Hesap Bakiyesi: Hesap kesim tarihi itibariyle kredi kartı hesabınızın borç bakiyesini göstermektedir. Bu bakiyenin yanında "+" olması tutarın alacak bakiye olduğunu gösterir.

 

Son Ödeme Tarihi (*): Borcunuzun ödenmesi gereken son tarihtir. Son ödeme tarihi, hesap kesim tarihinden 10 gün sonrası olarak belirlenmektedir. Son ödeme tarihi tatil günlerine geldiğinde bir veya iki gün ileriye kayabilir. Hesap Bildirim Cetveliniz son ödeme tarihinden 2 gün önce elinize ulaşmadığı takdirde, son hesap bakiyenizi 24 saat hizmet veren 444 5 666 Alo Albaraka Çağrı Merkezimizi arayarak öğrenebilirsiniz.


Worldpuan: Türkiye'de ya da dünyada, Visa / MasterCard amblemi gördüğünüz herhangi bir noktada Worldcard'ınızla alışveriş edin; her 10 TL'lik alışveriş ile 1 Worldpuan kazanın.Worldcard'ınızla yaptığınız harcama ve ödemelerle topladığınız Worldpuan'lar, World Üye İşyerleri'nde para yerine geçer. Kazandığınız her 2 Worldpuan, üye işyerlerinde 1 Kuruş değerindedir. 10 TL değerindeki bir ürünü, 2.000 Worldpuan kullanarak satın alabilirsiniz.


Otomatik Faks/E-posta Hizmeti: 444 5 666 Alo Albaraka Çağrı Merkezimize vereceğiniz bir talimatla, Hesap özeti'nizin bildireceğiniz bir faks numarasına veya e-posta adresine düzenli olarak gönderilmesini sağlayabilirsiniz.


Tahsis Edilen Limit: Kredi kartı ile yapacağınız perakende alışverişler için kredi kartınıza tahsis edilen toplam limiti göstermektedir.


Kullanılabilir Limit: Kredi kartınıza tahsis edilen limitten, hesap kesim tarihine kadar bankanıza ulaşan harcamalar ve verilen provizyonlar düşüldükten sonra kalan tutarı göstermektedir.


Devir Bakiyesi: Bir önceki Hesap Bildirim Cetvelinizdeki son hesap bakiyenizdir.


Hesap Kayıt Tarihi: Yaptığınız harcamaların hesabınıza kaydedildiği tarihtir.


İşlem Tarihi: Alışveriş ve ödeme yaptığınız tarihi göstermektedir.

Ödemeniz Gecikirse: Ödenmesi gereken asgari tutar borcun tamamıdır. Borcun ödenmemesi halinde, Gecikme Cezası işletilir.